PRDA-11AYA-240
Part Number:
PRDA-11AYA-240
Description:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 25A 240V
Coil Current :
43 mA
Coil Voltage :
240VAC
Contact Form :
DPDT (2 Form C)
Contact Material :
Silver (Ag)
Contact Rating (Current) :
25 A
Must Operate Voltage :
204 VAC
Must Release Voltage :
24 VAC
Operating Temperature :
-55°C ~ 45°C
Product Status :
Last Time Buy
Switching Voltage :
600VAC, 125VDC - Max