KUL-11A15D-24
Part Number:
KUL-11A15D-24
Description:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V
Coil Type :
Latching, Dual Coil
Coil Voltage :
24VAC
Contact Rating (Current) :
10 A
Must Operate Voltage :
20.4 VAC
Operating Temperature :
-45°C ~ 70°C
Switching Voltage :
240VAC - Max
Termination Style :
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)