CKCL22X7R2A471M085AK
Part Number:
CKCL22X7R2A471M085AK
Description:
CAP ARRAY 470PF 100V X7R 0805
Capacitance :
470pF
Height - Seated (Max) :
0.033" (0.85mm)
Number of Capacitors :
2
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
100 V