MGN2A-AC240
Part Number:
MGN2A-AC240
Description:
RELAY GEN PURPOSE DPST 30A 240V
Coil Current :
40 mA
Coil Voltage :
240VAC
Contact Rating (Current) :
30 A
Must Operate Voltage :
204 VAC
Operating Temperature :
-45°C ~ 80°C
Switching Voltage :
600VAC, 28VDC - Max