KHU-17D11-48
Part Number:
KHU-17D11-48
Description:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 48V
Coil Current :
18.8 mA
Coil Voltage :
48VDC
Contact Material :
Silver (Ag)
Contact Rating (Current) :
3 A
Must Operate Voltage :
36 VDC
Operating Temperature :
-45°C ~ 70°C
Switching Voltage :
240VAC - Max