KUP-17D55-24
Part Number:
KUP-17D55-24
Description:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 24V
Coil Current :
75 mA
Coil Voltage :
24VDC
Contact Rating (Current) :
10 A
Features :
Mounting Type :
Chassis Mount
Must Operate Voltage :
18 VDC
Operating Temperature :
-45°C ~ 50°C
Switching Voltage :
240VAC - Max
Termination Style :
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)