58.32.8.230.0049SMA
Part Number:
58.32.8.230.0049SMA
Description:
ATEX/C1D2 INTERFACE MODULE, DPDT
Coil Current :
6 mA
Coil Voltage :
230VAC
Contact Rating (Current) :
10 A
Features :
Lighted Indicator, Mechanical Indicator
Must Operate Voltage :
184 VAC
Must Release Voltage :
46 VAC
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Switching Voltage :
400VAC - Max