MKS1TIN-10 AC230
Part Number:
MKS1TIN-10 AC230
Description:
RELAY GEN PURPOSE SPST 15A 230V
In Stock:
3
Coil Current :
10 mA
Coil Voltage :
230VAC
Contact Rating (Current) :
15 A
Features :
Lighted Indicator, Test Button
Must Operate Voltage :
184 VAC
Must Release Voltage :
69 VAC
Operating Temperature :
-25°C ~ 60°C
Switching Voltage :
250VAC - Max