PRD-3DY0-12
Part Number:
PRD-3DY0-12
Description:
RELAY GEN PURPOSE SPST 25A 12V
Coil Current :
169 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Rating (Current) :
25 A
Must Operate Voltage :
9 VDC
Must Release Voltage :
1.2 VDC
Operating Temperature :
-55°C ~ 80°C
Product Status :
Active
Switching Voltage :
277VAC - Nom