PRD-3DY0-24
Part Number:
PRD-3DY0-24
Description:
RELAY GEN PURPOSE SPST 25A 24V
Coil Current :
84 mA
Coil Voltage :
24VDC
Contact Rating (Current) :
25 A
Must Operate Voltage :
18 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operating Temperature :
-55°C ~ 80°C
Product Status :
Active
Switching Voltage :
277VAC - Nom