CKCM25X8R1H472M060AK
Part Number:
CKCM25X8R1H472M060AK
Description:
CAP ARRAY 4700PF 50V X8R 0504
Capacitance :
4700pF
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Number of Capacitors :
2
Package / Case :
0504 (1410 Metric)
Size / Dimension :
0.054" L x 0.039" W (1.37mm x 1.00mm)
Supplier Device Package :
0405 (1012 Metric)
Temperature Coefficient :
X8R
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50 V