3100-15QL2999
Manufacturer:
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Part Number:
3100-15QL2999
Category:
Power Relays, Over 2 Amps
Description:
RELAY SPST 24V
Manufacturer :
Category :
Power Relays, Over 2 Amps
Coil Current :
Coil Insulation :
Coil Type :
Non Latching
Coil Voltage :
24VAC
Contact Form :
SPST-NO (DM) (1 Form X)
Contact Material :
Contact Rating (Current) :
Features :
Mounting Type :
Chassis Mount
Must Operate Voltage :
18 VAC
Must Release Voltage :
15 VAC
Operate Time :
Operating Temperature :
-40°C ~ 65°C