RUC-2053-26-5230-K
Part Number:
RUC-2053-26-5230-K
Description:
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 16A 230V
Coil Voltage :
230VAC
Contact Form :
3PDT (3 Form C)
Contact Rating (Current) :
16 A
Operating Temperature :
-40°C ~ 55°C
Switching Voltage :
440VAC - Max
Termination Style :
Plug In, 11 Pin