RUC-2023-26-1110-K
Part Number:
RUC-2023-26-1110-K
Description:
RELAY GEN PURPOSE 3PST 16A 110V
Coil Current :
12 mA
Coil Voltage :
110VDC
Contact Form :
3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current) :
16 A
Features :
Test Button
Must Operate Voltage :
88 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 55°C
Switching Voltage :
440VAC - Max
Termination Style :
Plug In, 8 Pin