PIR2-120AC-00LV
Part Number:
PIR2-120AC-00LV
Description:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 12A 120V
Coil Current :
31.8 mA
Coil Voltage :
120VAC
Contact Form :
DPDT (2 Form C)
Contact Material :
Contact Rating (Current) :
12 A
Must Operate Voltage :
96 VAC
Switching Voltage :
250VAC, 24VDC - Max