PIR3-024DC-00LV
Part Number:
PIR3-024DC-00LV
Description:
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 24V
Coil Current :
37.5 mA
Coil Voltage :
24VDC
Contact Form :
3PDT (3 Form C)
Contact Material :
Contact Rating (Current) :
10 A
Must Operate Voltage :
19.2 VDC
Switching Voltage :
250VAC, 24VDC - Max