KUP-14AT5-240
Part Number:
KUP-14AT5-240
Description:
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 240V
Coil Current :
33.3 mA
Coil Insulation :
Class B
Coil Voltage :
240VAC
Contact Rating (Current) :
10 A
Features :
Mounting Type :
Chassis Mount
Must Operate Voltage :
204 VAC
Operating Temperature :
-45°C ~ 45°C
Switching Voltage :
240VAC - Max
Termination Style :
Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)