48.P5.8.230.0060SPA
Part Number:
48.P5.8.230.0060SPA
Description:
MASTERIN INTERFACE MODULE, DPDT
Coil Current :
7 mA
Coil Voltage :
230VAC
Contact Rating (Current) :
8 A
Features :
Lighted Indicator, Varistor
Must Operate Voltage :
184 VAC
Must Release Voltage :
46 VAC
Operate Time :
7 ms
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Release Time :
4 ms
Seal Rating :
Switching Voltage :
400VAC - Max