CA064X102K5RAC7800
Manufacturer:
KEMET
Part Number:
CA064X102K5RAC7800
Category:
Capacitor Networks, Arrays
Description:
CAP ARRAY 1000PF 50V X7R 0612
Manufacturer :
KEMET
Category :
Capacitor Networks, Arrays
Capacitance :
1000pF
Circuit Type :
Isolated
Dielectric Material :
Ceramic
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.90mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Capacitors :
4
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
0612 (1632 Metric)
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50 V