48.P5.7.012.0050SPA
Part Number:
48.P5.7.012.0050SPA
Description:
MASTERIN INTERFACE MODULE, DPDT
Coil Current :
41 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Form :
DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current) :
8 A
Features :
Diode, Lighted Indicator
Must Operate Voltage :
8.8 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operate Time :
12 ms
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Release Time :
12 ms
Seal Rating :
Switching Voltage :
400VAC - Max