48.P8.7.024.0050SPA
Part Number:
48.P8.7.024.0050SPA
Description:
Relay Interface Module 48
Coil Current :
22.2 mA
Coil Voltage :
24VDC
Contact Rating (Current) :
10 A
Features :
Diode, Lighted Indicator
Must Operate Voltage :
17.5 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operate Time :
12 ms
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Release Time :
12 ms
Seal Rating :
Switching Voltage :
400VAC - Max