G2R-24-DC110
Part Number:
G2R-24-DC110
Description:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 4A 110V
Coil Current :
4.8 mA
Coil Voltage :
110VDC
Contact Form :
DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current) :
4 A
Must Operate Voltage :
77 VDC
Must Release Voltage :
16.5 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Release Time :
5 ms
Seal Rating :
Sealed - Fully
Switching Voltage :
380VAC, 125VDC - Max