LY1SAC110/120
Part Number:
LY1SAC110/120
Description:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 15A 120V
Coil Current :
9.2 mA
Coil Voltage :
120VAC
Contact Rating (Current) :
15 A
Features :
Mounting Type :
Socketable
Must Operate Voltage :
96 VAC
Must Release Voltage :
36 VAC
Operating Temperature :
-25°C ~ 55°C
Switching Voltage :
250VAC, 125VDC - Max