AZ165-3C-120A
Part Number:
AZ165-3C-120A
Coil Current :
10 mA
Coil Voltage :
120VAC
Contact Form :
3PDT (3 Form C)
Contact Rating (Current) :
5 A
Must Operate Voltage :
96 VAC
Must Release Voltage :
36 VAC
Operating Temperature :
-55°C ~ 70°C
Switching Voltage :
250VAC, 30VDC - Max