AZ165-3C-12A
Part Number:
AZ165-3C-12A
Coil Current :
100 mA
Coil Voltage :
12VAC
Contact Form :
3PDT (3 Form C)
Contact Rating (Current) :
5 A
Must Operate Voltage :
9.6 VAC
Must Release Voltage :
3.6 VAC
Operating Temperature :
-55°C ~ 70°C
Switching Voltage :
250VAC, 30VDC - Max