AZ165-4C-240A
Part Number:
AZ165-4C-240A
Coil Current :
5 mA
Coil Voltage :
240VAC
Contact Form :
4PDT (4 Form C)
Contact Rating (Current) :
5 A
Must Operate Voltage :
192 VAC
Must Release Voltage :
72 VAC
Operating Temperature :
-55°C ~ 70°C
Switching Voltage :
250VAC, 30VDC - Max