AZ165-4C-220A
Part Number:
AZ165-4C-220A
Coil Current :
5.5 mA
Coil Voltage :
220VAC
Contact Form :
4PDT (4 Form C)
Contact Rating (Current) :
5 A
Must Operate Voltage :
176 VAC
Must Release Voltage :
66 VAC
Operating Temperature :
-55°C ~ 70°C
Switching Voltage :
250VAC, 30VDC - Max