AZ165-3C-110D
Part Number:
AZ165-3C-110D
Coil Current :
10 mA
Coil Voltage :
110VDC
Contact Form :
3PDT (3 Form C)
Contact Rating (Current) :
5 A
Must Operate Voltage :
88 VDC
Must Release Voltage :
11 VDC
Operating Temperature :
-55°C ~ 70°C
Switching Voltage :
250VAC, 30VDC - Max