AZ165-3C-24D
Part Number:
AZ165-3C-24D
Coil Current :
36.9 mA
Coil Voltage :
24VDC
Contact Form :
3PDT (3 Form C)
Contact Rating (Current) :
5 A
Must Operate Voltage :
19.2 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operating Temperature :
-55°C ~ 70°C
Switching Voltage :
250VAC, 30VDC - Max