J1522CF220VACD
Part Number:
J1522CF220VACD
Description:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 220V
Coil Current :
15.3 mA
Coil Voltage :
220VAC
Contact Rating (Current) :
10 A
Features :
Lighted Indicator
Mounting Type :
Chassis Mount
Must Operate Voltage :
176 VAC
Must Release Voltage :
66 VAC
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Switching Voltage :
300VAC - Max