T9CP5A52-240
Part Number:
T9CP5A52-240
Description:
RELAY
Coil Current :
20.9 mA
Coil Voltage :
240VAC
Contact Form :
SPDT (1 Form C)
Contact Material :
Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Contact Rating (Current) :
30 A
Must Operate Voltage :
192 VAC
Must Release Voltage :
24 VAC
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Switching Voltage :
250VAC - Max
Termination Style :
Quick Connect - 0.187"/0.250"