AZ165-4C-48D
Part Number:
AZ165-4C-48D
Coil Current :
18.5 mA
Coil Voltage :
48VDC
Contact Form :
4PDT (4 Form C)
Contact Rating (Current) :
5 A
Must Operate Voltage :
38.4 VDC
Must Release Voltage :
4.8 VDC
Operating Temperature :
-55°C ~ 70°C
Switching Voltage :
250VAC, 30VDC - Max