L115F11CK24VDCS.9U
Part Number:
L115F11CK24VDCS.9U
Description:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 40A 24V
Coil Current :
37.5 mA
Coil Voltage :
24VDC
Contact Material :
Silver Tin Oxide Indium Oxide (AgSnOInO)
Contact Rating (Current) :
40 A
Must Operate Voltage :
19.2 VDC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Switching Voltage :
277VAC, 110VDC - Max