J1522CT110VDC
Part Number:
J1522CT110VDC
Description:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 110V
Coil Current :
10 mA
Coil Voltage :
110VDC
Contact Rating (Current) :
10 A
Features :
Mounting Type :
Socketable
Must Operate Voltage :
82.5 VDC
Must Release Voltage :
11 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Switching Voltage :
300VAC - Max