L115F11AM48VDCS.9
Part Number:
L115F11AM48VDCS.9
Description:
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 48V
Coil Current :
18.8 mA
Coil Voltage :
48VDC
Contact Material :
Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Rating (Current) :
30 A
Must Operate Voltage :
38.4 VDC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Switching Voltage :
277VAC, 110VDC - Max