J1522CT12VDC
Part Number:
J1522CT12VDC
Description:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 12V
Coil Current :
75 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Rating (Current) :
10 A
Must Operate Voltage :
9 VDC
Must Release Voltage :
1.2 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Switching Voltage :
300VAC - Max