AZ2250-1AET-240AF
Part Number:
AZ2250-1AET-240AF
Description:
30A POWER RELAY
Coil Voltage :
240VAC
Contact Form :
SPST-NO (1 Form A)
Contact Material :
Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Rating (Current) :
40 A
Must Operate Voltage :
192 VAC
Must Release Voltage :
48 VAC
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Switching Voltage :
277VAC, 28VDC - Max