AZ2150W-1AE-48DEFT
Part Number:
AZ2150W-1AE-48DEFT
Description:
30A POWER RELAY
Coil Current :
23.1 mA
Coil Insulation :
Class F
Coil Voltage :
48VDC
Contact Form :
SPST-NO (1 Form A)
Contact Material :
Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Rating (Current) :
30 A
Must Operate Voltage :
36 VDC
Must Release Voltage :
4.8 VDC
Operate Time :
15 ms
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Release Time :
10 ms
Seal Rating :
Sealed - Fully
Switching Voltage :
440VAC, 250VDC - Max