AZ2250-1AE-70DE
Part Number:
AZ2250-1AE-70DE
Description:
30A POWER RELAY
Coil Voltage :
70VDC
Contact Material :
Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Rating (Current) :
40 A
Must Release Voltage :
7 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Switching Voltage :
277VAC, 28VDC - Max