AZ832P1-2C-12DSE
Part Number:
AZ832P1-2C-12DSE
Description:
SIGNAL RELAY
Coil Current :
6.3 mA
Coil Insulation :
Class F
Coil Type :
Latching, Single Coil
Coil Voltage :
12VDC
Contact Form :
DPDT (2 Form C)
Contact Material :
Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Contact Rating (Current) :
3 A
Must Operate Voltage :
9.6 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Switching Voltage :
125VAC, 30VDC - Max