AZ8-1CH-48D
Part Number:
AZ8-1CH-48D
Coil Current :
12.6 mA
Coil Voltage :
48VDC
Contact Rating (Current) :
6 A
Must Operate Voltage :
36 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operating Temperature :
-55°C ~ 90°C
Switching Voltage :
300VAC, 150VDC - Max