AZ8-1CH-24DEA
Part Number:
AZ8-1CH-24DEA
Coil Current :
18.8 mA
Coil Voltage :
24VDC
Contact Material :
Silver Nickel (AgNi)
Contact Rating (Current) :
6 A
Must Operate Voltage :
18 VDC
Must Release Voltage :
1.2 VDC
Operating Temperature :
-55°C ~ 90°C
Seal Rating :
Sealed - Fully
Switching Voltage :
300VAC, 150VDC - Max