AZ6951-18G
Part Number:
AZ6951-18G
Coil Current :
11.1 mA
Coil Voltage :
18VDC
Contact Material :
Silver Tin Oxide (AgSnO), Gold (Au)
Contact Rating (Current) :
5 A
Must Operate Voltage :
12.6 VDC
Must Release Voltage :
1.8 VDC
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Switching Voltage :
250VAC, 30VDC - Max