AZ6951-24
Part Number:
AZ6951-24
Coil Current :
8.3 mA
Coil Voltage :
24VDC
Contact Material :
Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Rating (Current) :
5 A
Must Operate Voltage :
16.8 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Switching Voltage :
250VAC, 30VDC - Max