AZ8-1AT-12D
Part Number:
AZ8-1AT-12D
Coil Current :
37.5 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Material :
Silver (Ag)
Contact Rating (Current) :
3 A
Must Operate Voltage :
9 VDC
Must Release Voltage :
0.6 VDC
Operating Temperature :
-55°C ~ 90°C
Switching Voltage :
300VAC, 150VDC - Max