AZ767-1A-48DE
Part Number:
AZ767-1A-48DE
Description:
3A POWER RELAY
Coil Current :
9.4 mA
Coil Voltage :
48VDC
Contact Form :
SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current) :
3 A
Must Operate Voltage :
36 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operate Time :
8 ms
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C
Release Time :
5 ms
Switching Voltage :
380VAC, 150VDC - Max