HE2AN-SW-DC48V
Part Number:
HE2AN-SW-DC48V
Description:
RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 48V
Coil Current :
40 mA
Coil Voltage :
48VDC
Contact Rating (Current) :
25 A
Must Operate Voltage :
33.6 VDC
Must Release Voltage :
4.8 VDC
Operating Temperature :
-50°C ~ 55°C
Switching Voltage :
277VAC, 30VDC - Max