NC4EBD-JP-DC110V
Part Number:
NC4EBD-JP-DC110V
Description:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 110V
Coil Current :
8.2 mA
Coil Voltage :
110VDC
Contact Rating (Current) :
5 A
Features :
Mounting Type :
Through Hole
Must Operate Voltage :
88 VDC
Must Release Voltage :
11 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 55°C
Switching Voltage :
250VAC - Max