HE2AN-Q-AC200V
Part Number:
HE2AN-Q-AC200V
Description:
RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 200V
Coil Current :
10.8 mA
Coil Voltage :
200VAC
Contact Rating (Current) :
25 A
Must Operate Voltage :
140 VAC
Must Release Voltage :
30 VAC
Operating Temperature :
-50°C ~ 55°C
Switching Voltage :
277VAC, 30VDC - Max
Termination Style :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)