JW2ASN-DC24V-TUV
Part Number:
JW2ASN-DC24V-TUV
Description:
RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 24V
Coil Current :
22 mA
Coil Voltage :
24VDC
Contact Rating (Current) :
5 A
Must Operate Voltage :
16.8 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 60°C
Switching Voltage :
250VAC, 30VDC - Max